Arena Değil Olimpiyat Stadı

Stad konusunda merak ettikleriniz....

Yeni stadın adı Mersin Arena değil,Mersin Yenişehir Stadyumu olurken 33bin kişilik değil 25bin kişilik olarak  içinde koşu pistleri olan bir tarzda yapılıyor.Proje belli ,iş belli bu saatte kadar bizleri siyasi oyunlarla kandıranlara artık inanmamanızı rica ediyoruz.

http://reddevilsblog10.blogspot.com 'da konu ile ilgili yazılan yazıyı sizlerle paylaşıyoruz...

Bir süre önce Mersin'de yeni yapılan stat ile alakalı çalışmalarımız olmuştu ve bunları sizlerle paylaşmıştık o dönemdeki proje müdürüyle olan samimi ilişkilerimizi maalesef yeni gelen müdür bey ile kuramadık.Artık şantiyeye girişte yasaklandı.Herhangi bir şekilde içeriye girip fotoğraf çekmek yasak.Hatta içeri girmek dahi yasak.Soru sormakta kısmi olarak yasak.Sebebini ise Uzunlar İnşaat artık tüm çalışmaları basına kendilerinin vereceğini belirterek bu yasağı kendilerince açıkladı.

Şimdi bu yasakların haricinde bir başka gündem daha var.Stadın isminin açıklanmadığını, resmi olarak bir isminin olmadığını daha önce belirtmiştik.Bunun nedenini yeni yeni anlamaya başladık.Stadın daha önce ismi Mersin Arena Stadı olarak adlandırılıyordu.Çünkü önceki açıklamalarda stadın arena tarzı olacağı açıklanmıştı.33.000 bin kişilikken ne olduysa 25.000 kişiye indi.Sonrası arena tarzı gitti yerine olimpiyat stadı olacağı açıklandı.Resmi bir açıklama yapmaktan yetkililer kaçıyor ama alttan alttan da stat olimpiyat tarzı olacak diye bizleride alıştırmaya çalışıyorlar.Stadın akibeti belli gibi aslında ama bizde boş yere kafa yoruyoruz işte.

Bundan bir süre önce stadın resmi açılış töreni yapıldı.İnternet ortamında elektronik olarak Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan stadın resmi olarak temelini attı.Tören esnasında yaptığı açıklamada stadın olimpiyat stadı olacağını resmi olarak açıklamadı ama hem futbol hemde atletizm merkezi olacağını belirtti.Sonrasında şehir olarak ayaklandık.Biz olimpiyat stadı istemiyoruz diye.Bu karşı çıkış belliki bazı kesimleri rahatsız ettiki hala kimi arasak stadın akıbetini sorsak lütfen bize sormayın diye geçiştiriyorlar.Aslında şantiyeye girişide bu yüzden yasakladılar da neyse.

Hani belki sesimizi duyarlarda bu olimpiyat tarzını belki bırakırlar diyorduk ama maalesef dahada kötü bir haberle karşılaştık.Uzunlar İnşaat artık stat yapım çalışmalarının T.T. Arena Stadı'nda olduğu gibi internet ortamında izlenebileceğinin açıkladı.Adres ise http://www.mersinolimpiyatstadi.com   isme dikkat edelim lütfen.Mersin Olimpiyat Stadı.Bu aslında bir yerde resmi açıklamadır ve hepimize hayırlı olsun mesajıdır.Bundan sonrası ise bilmiyorum ne olur.Taraftar şimdiden o stadı kabullenmemişken acaba yarın maç günlerinde ne olur?

Maalesef hayal kurmak biz taraftarlara yasak! Uzun bir süredir ilk defa bizlere önem veriliyor yeni bir stat yapılıyor diye sevinirken bu sevinç yerini tekrar hayal kırıklığına bıraktı.Böylece artık bizde arena tarzı bir stadın hayalini kurmaktan vazgeçeceğiz.Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın önümüzdeki sene kira sözleşmesinin bittiğini de düşünürsek sanırım yeni bir olimpiyat stadı faciasıda Mersin'de yaşanacak gibi.Yetkililerin şimdiden ellerine sağlık.Artık eserleriyle nasıl çıkıp gurur duyacaklar hep beraber izleyeceğiz.

 

Yorumlar  

 
-2 #15 2013-02-03 23:46
kayseriye 33 binlik yapıldı da noldu her maç %60'ı boş 25 beş binlik olsun dolu olsun..
Alıntı
 
 
0 #14 2013-02-03 23:44
lo yavrum işiniz gücünüz yok mu sizin ya
Alıntı
 
 
0 #13 2012-12-10 08:20
bir mersinli olarak çok beğendim
Alıntı
 
 
0 #12 2012-11-03 12:01
arkadaşlar otogardan stad arası kaç km. nasıl ulaşabilirm stada
Alıntı
 
 
+3 #11 2012-06-06 16:27
Bu konu kesinleşti son karar Olimpiyat stadı değil , Mersin Arena olucak.
Alıntı
 
 
-1 #10 2012-06-05 10:04
Arkadaşlar. Hepiniz konuşuyorsunuz ben de konuşayım. Bakın OLİMPİYAT STADI nın ARENA ya dönüşmesi KOLAYDIR! Ancak Arenanın Olimpiyat stadına dönüşmesin zordur. Şimdi yazacağım şelerü lütfen düşünün ve yorumlayın. Diyelim ki Olimpiyat stadı yapıldı. Koşu pisti için sahadan yaklaşık 15 metre uzata trübünelr başlamış olsun. 10 gün boyunca 20-30 HAziran 2013 bu şekilde olimpiyatı düzenledik yürüttük. Daha sonra stadın KOŞU PİSTİ bölümüne EK yapılarak TRİBÜN EKLENEBİLİR. Ancak ARENA olur ise OMİMPİYAT`A DÖNÜŞTÜRÜLEMEZ !!! Bırakın da millet işini yapsın. Devletin destekçisi değilim. Ama yaptılkarına da köstek olmamak benim VATANDAŞLIK görevlerimden sadece bir tanesidir.Ya sizin???
Alıntı
 
 
+2 #9 ÖZDEN 2012-06-04 15:42
http://www.mersinolimpiyatstadi.com 'a girip bakın arkadaşlar. Oradaki proje'de stad arena olarak çizilmiş.Böyle bir bilgi kirliliği yaşanması büyük talihsizlik.Bundan sonra artık herkesin takip edip ,projeyi adım adım izlemesi uygun olur.Hayırlısı uğurlusu olsun diyelim.
Alıntı
 
 
0 #8 2012-06-02 20:22
Eger bu sahada atletizm pisti yoksa o zaman Akdeniz OlimpiyatlarI'da yapIlacak atletizm karsIlasmalarI sahilde kumda yapIlIr herhalde. Bence bosa hayal kurmayIn.
Alıntı
 
 
+1 #7 2012-06-02 14:43
saygıdeğer admin kardeş bizim bu site açılış sayfası neden sene başından beri aynı başka foto koyabilecek kabiliyet yokmu sizde sıkıldık artık heraçtığımızda aynı şeyleri görmekten şöle takım kadrosunu veya bankasya şampiyonluk görüntülerinden koymanızı rica ediyoruz
Alıntı
 
 
0 #6 ÖZDEN 2012-06-02 09:16
HERŞEY OLACAK!YÜCE ALLAH HEPİMİZE ÖMÜR SAĞLIK VERSİN SADECE.GÜZELİM MEMLEKETİMİN TÜM EKSİK,GEDİĞİNİ GİDERMEK,BİR YERYÜZÜ CENNETİ OLAN MERSİN'İMİZE SAHİP ÇIKILACAĞINI GÖSTERMEK İÇİN KİMSEYE EYVALLAH DEMEYEN SADECE VE SADECE MERSİN VE MERSİN İDMAN YURDUMUZ İÇİN OLUŞTURACAĞI SİNERJİ İLE TÜM SORUNLARA EL ATAN BİR PLATFORMDA SEVENLERLE BULUŞACAĞIZ.HER DAİM ,ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN GELİP YILMADAN MÜCADELE EDEN BAŞARILARA YELKEN AÇAN BİR MERSİN OLACAĞIZ.İNANMADAN ,ÇALIŞMADAN OLMUYOR !SEYİRCİ KALMAKLA OLMUYOR !İDDİALI OLMADAN OLMUYOR!AYRILMA KLA,BÖLÜNMEKLE OLMUYOR.ATAMIZIN MERSİN'E SAHİP ÇIKINIZ YAZISINA BAKMAKLA OLMUYOR.BAŞKALARINA BIRAKMAKLA OLMUYOR.BAŞKASINDAN MEDET UMMAKLA OLMUYOR.MADEM BU ŞEHİR MERSİN,BİZ DE MERSİNLİYİZ.BUNU HİSSEDEN HERKESİN BUNU YAŞATMASI İÇİN MERSİNLİLİK BİLİNCİYLE ORTAK PAYDALARDA BULUŞMAYI BİLMESİ GEREKLİ.SEVGİLİ HALİL ARKADAŞIMIN BİZE SUNDUĞU BU İMKANLA DUYGULARIMIZI,İ STEKLERİMİZİ YILLARCA PAYLAŞIYOR,BİR TAKIM ŞEYLERİ DE BAŞARIYORUZ.ÇOK DAHA İYİLERİNE LAYIKIZ.
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Reklam